portalonlinegdansk.pl

Zaraz rozpoczną się wybory prezydenckie w Ameryce

Zaraz rozpoczną się wybory prezydenckie w Ameryce

15.09.2020, 14:18

W tym roku USA odda swój głos na nową głowę kraju. Na ten moment ten obowiązek spełnia Donald Trump i jak najbardziej zabiega on o kolejną kadencję. konkurencja działa i pięćdziesiąt dni przed głosowaniem jest możliwość zapoznania się z publiczną opinią. W jaki sposób rozwija się aktualnie sytuacja? Szanse którego kandydata okażą się najlepiej rokujące? W porównaniu z ostatnimi wyborami, największy rywal Donalda Trumpa posiada znacznie lepsze wyniki.

Joe Biden, pretendent frakcji demokratycznej, prezentuje ponad 7% wyższość nad aktualnym prezydentem Stanów. Mimo to wyborczy sztab Trumpa nie rozpacza i nie twierdzi, aby teraźniejsze sondaże oddawały realny wynik wyborów. W roku 2016 sytuacja prezentowała się nawet podobnie - Clinton w zeszłych wyborach również prowadziła, jednakże ta wyższość nie była aż tak doskonała. Było to wyłącznie 2,3 pkt proc. Niezależnie od tego, że Hillary Clinton miała wyższość i uzyskała większą ilość głosów, biorąc pod uwagę całe USA, przegrała starcie z Donaldem Trumpem.

Co interesujące, w Stanach Zjednoczonych nie stanowi o wygranej większa liczba pojedynczych głosów. Najważniejszy jest wybór elektorów - we wszystkich stanach jest określona ich ilość i jest uzależniona ona od mieszkańców w danym stanie. W tym momencie walkę toczy ze sobą głównie pięć stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona.

stanach sondaże różnią się między sobą. W niektórych stanach wygrywa Donald Trump, gdzie indziej Biden. Sytuacja zatem okazuje się nie być łatwa do przewidzenia. Wszystko zdecydowanie zależeć będzie od ogólnych postaw w danej części Stanów Zjednoczonych - zdarza się, iż mieszkańcy posiadają ogólnie republikańskie poglądy, a czasem są to demokratyczne podejście. Aczkolwiek chociażby w stanach ogólnie o poglądach republikańskich w ostatnim czasie zaszły spore zmiany. Wiele dzięki młodym ludziom, którzy posiadają stosunkowo liberalne podejście, a decydują się przeprowadzić przez tanie domy. Podobne głosy mogą mieć duży wpływ na wybór kolejną głowę kraju.

A jakim sposobem odbędą się wybory w okresie koronawirusa? Z powodu pandemii wybory będą trochę dłuższe, ponieważ rozpoczynają się dokładnie za chwilę. Ogromna ilość Amerykanów będzie oddawać swój głos metodą korespondencyjną.

Musimy zatem czekać na dalszy rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę ostatnie wybory, nic nie będzie stuprocentowo pewne toteż sugerowanie się opinią publiczną okazać się może błędne.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij