portalonlinegdansk.pl

Niespodziewany rezultat w kolejce inauguracyjnej turnieju Ligi Europejskiej! Warszawska Legia objęła pierwszą pozycję w klasyfikacji grupy C po tym jak zwyciężyła moskiewski Spartak!

Niespodziewany rezultat w kolejce inauguracyjnej turnieju Ligi Europejskiej! Warszawska Legia objęła pierwszą pozycję w klasyfikacji grupy C po tym jak zwyciężyła moskiewski Spartak!

17.09.2021, 11:07

Nie ma wątpliwości co do tego, iż piłkarskie kluby z Polski naprawdę rzadko są w stanie zagwarantować polskim fanom pozytywne doznania w zmaganiach europejskich. Przywykliśmy do tego, że zazwyczaj nasze kluby ekspresowo odpadają w kwalifikacjach i kończą swój udział w europejskich zmaganiach. Fani futbolu z Polski w trwającym w tej chwili sezonie mogli być jednak o wiele mocniej ucieszeni z formy piłkarskich drużyn. W ostatecznym rozrachunku do grupowych zmagań europejskich rozgrywek dotarła jedynie Legia z Warszawy, ale reszta klubów w trakcie potyczek eliminacyjnych poradziła sobie całkiem dobrze. Jednakże w dzisiejszym dniu chcemy skoncentrować się na dyspozycji Legii Warszawa, która w środę wieczorem rozpoczęła zmagania w zmaganiach grupowych Ligi Europejskiej. W starciu numer jeden rozgrywek grupowych oponentem był Spartak Moskwa, a więc naprawdę mocny klub wywodzący się z Rosji.

Przed tym meczem mnóstwo dziennikarzy sportowych jednomyślnie uważało, że Legii niezwykle ciężko będzie starać się o jakiekolwiek punkty. Przed rozpoczęciem meczu moskiewski Spartak wydawał się klubem zdecydowanie trudniejszym i mistrz ligi polskiej musiał się mocno postarać, aby ugrać przynajmniej remis w tym meczu. Jednak sytuacja w meczu przedstawiała się o wiele inaczej, co bez wątpienia jest wyjątkową nowiną dla futbolowych sympatyków z Polski. Zawodnicy prowadzeni przez Michniewicza już od pierwszych minut zgotowali gospodarzom i w paru przypadkach byli blisko strzelenia bramki. Bez cienia wątpliwości piłkarze moskiewskiego Spartaka byli mocno zaskoczeni tym, w jakim stylu to starcie rozgrywają gracze mistrza ligi polskiej. Strategia mistrza polskiej Ekstraklasy była naprawdę rozsądna i można było w niej dostrzec koncepcję na to spotkanie. W sytuacji, kiedy na tablicy wyników wybiła ostatnia minuta spotkania wydawać się mogło, że pojedynek zakończone zostanie rezultatem remisowym. Jednak w doliczonym czasie przez arbitra piłkarze mistrza ligi polskiej przeprowadzili perfekcyjną kontrę, która skończyła się trafieniem dla przyjezdnych zdobytym przez Lirima Kastratiego. Jeszcze pod koniec meczu zawodnicy Spartaka próbowali strzelić gola wyrównującego, ale nie starczyło im kilku minut i to piłkarze Legii mieli możliwość świętować zwycięstwo.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij