portalonlinegdansk.pl

Pol'and'Rock Festival 2018

Pol'and'Rock Festival 2018

02.09.2018, 12:31

Pierwszy raz największy i jeden z najbardziej znanych festiwali w naszym kraju, odbył się jako Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, który dumnie nosił tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbył się 24 raz. Już 15 raz Pol'and'Rock Festival organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą i co roku przyciąga liczne tłumy fanów granej tam muzyki i niezwykłego klimatu tego wyjątkowego wydarzenia.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal zmieniał się i zwiększał swoją jakość z upływem czasu. Na jego rozwój wpływało nie tylko coraz większe zainteresowanie miłośników muzyki, ale co za tym idzie, coraz większa liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z pierwotnych dwóch na trzy, zwiększyła się liczba koncertów zagranicznych artystów oraz liczba ludzi zainteresowanych festiwalem. Od dłuższego czasu liczba „woodstockowiczów” waha się pomiędzy 300 a 750 tysięcy. Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowy, a porządku pilnują odpowiednie służby, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten wiele razy startował w konkursach wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Jego organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Mimo to uczestnicyszukają czegoś więcej niż tylko dobrej organizacji. Ludzie, którzy co roku od wielu lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival wypełnioną miłością i radością. Festiwal ten jest miejscem, które pozwala na bezgraniczną i bezpieczną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej różne warsztaty i spotkania, uczestnicy mogą odbyć rozmowy z ciekawymi osobami, zrelaksować się dzięki medytacji lub pogłębić wiedzę z wielu tematów.

Jedno jest pewne – festiwalowy klimat i cudowne momenty na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje duża szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, również zostaniesz fanem festiwalu i powrócisz na Pol'and'Rock za rok!

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij