portalonlinegdansk.pl

Triumf wicemistrza Polski w pierwszym pojedynku trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji i dwa trafienia Iviego Lopeza!

Triumf wicemistrza Polski w pierwszym pojedynku trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji i dwa trafienia Iviego Lopeza!

08.08.2022, 11:59

Do tego, że polskie drużyny piłkarskie nie osiągają sukcesów w Europie piłkarscy sympatycy z naszego kraju zdążyli się już przyzwyczaić. Fantastycznym tego przykładem może być choćby to, iż najlepszym osiągnięciem ostatniej dekady jest to, iż w roku 2016 warszawska Legia wywalczyła promocję do grupowej fazy Ligi Mistrzów. Wtedy co prawda nie dało się zakwalifikować do następnej fazy, jednakże przygoda mistrzów Polski z Champions League we wspomnianym sezonie była niesamowicie fascynująca. Na pewno przygody z Pucharem Europy drużyny poznańskiego Lecha, który zdobył mistrzostwo Ekstraklasy w zeszłym sezonie nie da się tak ocenić. Już w I rundzie kwalifikacji ekipa mistrza PKO Ekstraklasy została wyrzucona z batalii o Ligę Mistrzów. I właśnie z tego powodu musi rozgrywać spotkania na najmniej prestiżowym poziomie rozgrywek europejskich czyli Lidze Konferencji.

Wielbiciele futbolu z naszego kraju gigantyczne oczekiwania pokładają zespole wicemistrza PKO Ekstraklasy i ciężko temu zaprzeczyć. Doskonale od pierwszej rundy eliminacyjnych zmagań radzi sobie zespół trenowany przez trenera Papszuna. Przyjemnie dla oka prezentuje się gra Rakowa z Częstochowy i widać, że został tam wdrożony projekt. W tym przypadku warto też chwalić zarząd tego klubu, który fantastycznie się dogaduje z Papszunem. W Częstochowie w taki sposób powstał zespół, który jest w stanie bić się o sukcesy w europejskich zmaganiach. Chociażby dlatego piłkarscy sympatycy w Polsce mają nadzieję, iż Raków zdoła awansować do Ligi Konferencji, ale też sięgnie po mistrzostwo ligi. Niezwykle blisko ten cel był w zeszłym sezonie, jednak na przestrzeni ostatnich meczów zabrakło już klubowi Rakowa z Częstochowy mocy. W czwartek wieczorem ekipa z Częstochowy grała mecz ze słowackim Spartakiem Trnawa. Bardzo dużo specjalistów od piłki nożnej wychodziło z założenia, iż wicemistrz polskiej Ekstraklasy da radę bez bez żadnego problemu dać sobie radę z oponentem. W rozrachunku końcowym po 2 golach Iviego Lopeza wicemistrz Polski wygrał rezultatem 2 do 0. Ten triumf w dużym stopniu przybliżył ich do awansu do decydującej rudny eliminacji Europa Conference League.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij