portalonlinegdansk.pl

Zwycięstwo i niesamowity mecz mistrza PKO Ekstraklasy we Florencji - Fiorentina FC zakwalifikowała się do najlepszej czwórki!

Zwycięstwo i niesamowity mecz mistrza PKO Ekstraklasy we Florencji - Fiorentina FC zakwalifikowała się do najlepszej czwórki!

23.06.2023, 10:16

Piłkarscy sympatycy z Polski do tego, że kluby ligi polskiej dość prędko kończą przygodę z pucharami europejskimi zdążyli się już przyzwyczaić. Bez wątpienia wielkim zaskoczeniem jest to, iż mamy połowę kwietnia, a drużyna KKS Lecha Poznań do ostatniego gwizdka meczu z Fiorentiną ACF walczyła o awans do półfinału rozgrywek europejskich. Lech Poznań w obecnym sezonie pokazał się fenomenalnie i ciężko temu zaprzeczyć. Bardzo dużo dobrych recenzji dotyczących gry KKS Lecha Poznań dodają w społecznościowych mediach piłkarscy eksperci z Polski. Z pewnością zakwalifikowanie się do ćwierćfinału LKE to bardzo duży sukces, jednak podopieczni trenera Johna Van Der Brooma mieli ochotę na wiele więcej. I rzeczywistość dowiodła, iż zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki Conference League był absolutnie możliwy.

Mistrz polskiej ligi przed pierwszym ćwierćfinałowym pojedynkiem nie był faworytem. Duża ilość piłkarskich specjalistów uważała, że faworytem jest ekipa Fiorentiny, która pochodzi z Włoch. W piłkarskich sympatykach z naszego kraju pojawiła się jednak nadzieja, że mistrz Ekstraklasy ma możliwość zaskoczyć swoich przeciwników. Okazało się w rozrachunku końcowym, że w pierwszym pojedynku ACF Fiorentina była dla mistrza PKO Ekstraklasy za mocna. Piłkarze z Florencji na stadionie przy Bułgarskiej zwyciężyli rezultatem cztery do jednego i zdecydowanie zbliżyli się do zakwalifikowania się do czołowej czwórki. W obozach obu zespołów przed starciem rewanżowym był wyczuwalny spokój. Między innymi dlatego forma KKS Lecha Poznań we Florencji była sporym zaskoczeniem dla sympatyków gospodarzy. Na dwadzieścia minut przed końcem rewanżowego pojedynku mistrz Ekstraklasy prowadził we Włoszech z faworyzowaną ACF Fiorentiną wynikiem 3:0. Ten rezultat znaczył, że piłkarze z Poznania mają szansę na awansowanie do najlepszej czwórki LKE, ponieważ dojdzie do dogrywki. Niestety linia obrony Lecha Poznań popełniła 2 gigantyczne błędy pod koniec spotkania, które zakończyły się bramkami dla miejscowych. To w końcowym rozrachunku pogrzebało szansę na zakwalifikowanie się dalej oraz rywalizację o wygraną w zmaganiach Ligi Konferencji Europy. Lech Poznań pokazał się zaskakująco dobrze w trwającym aktualnie sezonie rozgrywek europejskich i trzeba to zaznaczyć. Z całą pewnością jest to szansa na to, że z każdym następnym sezonem będzie dużo lepiej.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij